FIZ_4778

Dr.Hilmi Ulus 1951 yılında Alanya/Antalya’da doğdu.İlkokul,ortaokul ve lise eğitimini 1969 yılında Alanya’da tamamladı.1970 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Hv. K. K. adına askeri öğrenci oldu.1976 Yılında A. Ü. Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 1977 yılında Hv. K. K. Tbp. Tğm. olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisinde Askeri Sıhhi Hizmetler ve intörn doktor olarak eğitim aldı.
Daha sonra Eskişehir Hava Hastanesinde Hava-Uzay ve Uçuş Hekimliği kursu görerek brövesini taktı ve Diyarbakır 8’ inci Ana Jet Üs Komutanlığı uçuş hekimi ve sağlık amirliği yaptı.
1980 Yılında GATA Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başladı.1985 Yılında İzmir Hava hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak göreve başladı.
1986 Yılı sonunda GATA Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında Yardımcı Doçent olarak öğretim üyeliğine başladı.1989 Yılında İsviçre Davos kayak merkezimde kırık tedavileri konusunda yurt dışı kursa katıldı.
Bu sürede yaklaşık 25 adet bilimsel yayın ve TOTBİD kongreleri ve yurt dışı kongre ve kurslarında 40 civarında katılım belgeleri aldı.
1992 Yılında Hava Tabip Yarbay rütbesi ve kendi isteğiyle emekli olup memleketi Alanya’da Özel Can Hastanesinde çalıştı.Bu hastanenin yeni binasının yapım ve ruhsatlanmasında hastane başhekimliği ,ortopedi-travmatoloji uzmanı ve işyeri hekimliği yaptı.Daha sonra kısa bir süre Anadolu Hastanesinde çalışarak 2013 yılında ayrıldı.
Halen Özel Alanya Şifa Tıp Merkezinde görevine devam etmekte olan Dr.Hilmi Ulus evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAPAT
×